| Nama merek: | RESKY |
| Nomor Model: | LP605080 |
| MOQ: | 100 buah |
| harga: | dapat dinegosiasikan |
| Rincian kemasan: | Kotak Kertas |
| Ketentuan Pembayaran: | T/T, Western Union |
| Item | Specifications |
|---|---|
| Batteries | 7.4V 3000mAh Lipo Battery |
| Charge Voltage | 8.2V |
| Nominal Voltage | 7.4V |
| Nominal Capacity | 3000mAh 0.2C Discharge |
| Charge Current | Standard Charging: 0.5C Rapid Charge: 1.0C |
| Standard Charging Method | 0.5C CC (constant current) charge to 8.4V, then CV (constant voltage 8.4V) charge till charge current decline to ≤0.05C |
| Charging Time | Standard Charging: 2.75 hours (Ref.) Rapid Charge: 2 hours (Ref.) |
| Max. Charge Current | 0.5C |
| Max. Discharge Current | 1.0C |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V±0.25V (0.2C) |
| Operating Temperature | Charging: 0°C ~45°C Discharging: 0°C ~45°C |
| Storage Temperature | -10°C ~ +45°C |
| Dimension | Length: 85±2mm (not including tabs) Width: 51±0.5mm Thickness: 13±0.2mm |
| Drop Test | The cell is to be dropped from a height of meter twice onto concrete ground. No fire, no leakage |
| Cycle Time | ≥500 times |
Peringkat Keseluruhan
Cuplikan Peringkat
Berikut adalah distribusi dari semua peringkatSemua Ulasan